Menu:
menu Strona główna
menu Początki 2005r.
menu Projekt 2012-2014r.
menu Wymiany młodzieży
menu Festiwal
menu Aktualności
Galeria - Picasa


Linki:
  Gimnazjum nr 3
  Let's Entertain You
  Czatowanie

Pierwsze Spotkanie młodzieży i nauczycieli w Niemczech:
Realschule - Meschede
styczeń 2013r.

Zuzia wspomina:

W dniach 26-31 stycznia, wraz z osobami uczestniczącymi
w programie Comenius, pojechaliśmy do szkoły partnerskiej w Niemczech. Chyba nie muszę mówić, że pobyt w Mechede to było niesamowite przeżycie. Na początku trochę się bałam, ale niepotrzebnie. Kiedy nasz pociąg wjechał na stację, zostaliśmy przywitani przez kolegów z Niemiec.
Tego samego dnia byłam w Winterberg, razem z moją niemiecką przyjaciółką i jej rodziną. Gdy następnego dnia zobaczyliśmy szkołę, zrobiliśmy się trochę zazdrośni. Mieli naprawdę dobrze wyposażone sale, takie jak sala chemiczna, fizyczna, plastyczna i wiele innych. Po lunchu malowaliśmy na rękach logo naszego projektu. Podzielono nas na grupy mieszane: ze mną pracowały dwie Francuzki i dwie Niemki.
W ciągu następnych dni byliśmy na wycieczce w Paderborn, na kręglach. Spędzaliśmy wiele czasu w swoim towarzystwie. Ostatniego dnia uczestniczyliśmy z naszymi partnerami w lekcjach.
Niektórzy pytali mnie: dlaczego jedziesz do Niemiec? Przecież to zaraz obok, możesz tam zawsze pojechać.
Ja wtedy odpowiadam: bardzo się cieszę, że tam pojechałam, bo wcześniej byłam tam tylko przejazdem.
Podczas tego wyjazdu poznałam niesamowitych ludzi i bardzo chciałabym utrzymać z nimi kontakt.

Wpisy historyczne:


Spotkanie młodzieży i nauczycieli w Holandii:
Picasso Lyceum - Zoetermeer
wrzesień 2007r.

Na początku realizowania projektu Let's Entertain You, grupa uczniów pod opieką p. Bucher i p. Więcek udała się na meeting do szkoły partnerskiej w Holandii.
Tomek wspomina:
Szkoła była fulwypas, ale oni twierdzili że jest już stara i budowali sobie nową. Nasi partnerzy przygotowali nam różne atrakcje, wśród nich były: Wycieczka rowerowa nad jeziorko; Wyjazd nad morze, choć było za zimno, żeby się kąpać, ale graliśmy tam w siatkówkę; Jednego dnia były zawody sportowe w parach, różne mniej lub bardziej stacjonarne konkurencje, a MY w nich wygraliśmy.
Nie było rzeczy nie udanej, no może zwyjątkiem podkradania moich frytek przez "współreprezentantów" z Polski i karmienie nimi łabędzi...(haha). Pobyt na wymianie w Holandii zaliczam do moich najbardziej udanych wyjazdów.

  Galeria

Spotkanie młodzieży i nauczycieli w Polsce:
Gimnazjum 3 - Gliwice
listopad 2008r.

Listopad to dla naszej szkoly czas wizyt. W dniach 24-28 listopada gościliśmy w naszej szkole i rodzinach, uczniów i nauczycieli z krajów partnerskich projektu. Spora grupa z nich po raz pierwszy była w Polsce. Dla naszych gości przygotowaliśmy wiele atrakcji tak sportowych jak kulturalnych. Pokazaliśmy im nasze miasto z jego historią; Uczniowie mieli możliwość uczestnictwa w zajęciach lekcyjnych. Mimo zimowej aury jak nam towarzyszyła, spotkanie było bardzo atrakcyjne i udane.
Tak opowiada Dominika:
W ramach spotkania grupy Comenius w Polsce gościłam w moim domu kolegę z Holandii. Wspólnie uczestniczyliśmy w zajęciach organizowanych przez naszych nauczycieli. a popołudniu z innymi spotykaliśmy się na spędzaniu wolnego czasu, aby pokazać zagranicznym towarzyszom nasze rozrywki, zainteresowanie i polską kulturę. Wieczorem spędzaliśmy czas w domu rozmawiając, żartując i grając w bilarda. Ostatniego dnia pojechaliśmy na wycieczkę do Krakowa, a w przeddzień wyjazdu grupy z Holandii moi Rodzice zaprosili na kolację nauczycieli i uczniów szkół partnerskich.
Podczas spotkania miałam okazję poznać fragment kultury Holandii,Niemiec, Słowacji i Turcji oraz podszkolić mówienie językiem angielskim.

  Galeria


Spotkanie młodzieży i nauczycieli w Turcji:
Özel Nilüfer Yildirim Ilkögretim Okulu - Bursa
marzec-kwiecień 2009r.

28 marca 2009 roku czworo uczniów i dwie nauczycielki pojechało
do Turcji, gdzie odbyło się kolejne spotkanie uczestników projektu partnerów Comeniusa. Pobyt trwał kilka dni, a przeżyć było wiele. Kiedy zobaczyliśmy szkołę, w jakiej uczą się nasi Tureccy partnerzy, to "zrobiło się nam zazdrośnie", że mają taką szkołę i takie warunki do nauki. Szkoła bardzo duża, wiele przestrzeni i aule do akademii. Klasy wyposażone w sprzęt; komputery, instrumenty muzyczne, gabinety przedmiotowe. Trzeba jednak podkreślić, że jest to szkoła prywatna a nauczyciel to jeden z najbardziej prestiżowych zawodów tego kraju - aż sie nie chciało wracać...
Wypowiedź uczennicy Kasi:
Kiedy byłam w Turcji to spalam w domu mojej przyjaciółki. To było dla mnie inne*, ale podobało mi się. Do Istambułu przylecieliśmy samolotem, do Bursy popłynęliśmy statkiem i jechaliśmy autem. Na statku było bardzo zimno, a autem mieliśmy długą drogę do Bursy. W Bursie jeździłam na nartach i świetnie się bawiłam. Nasza grupa była także w sklepie. Razem z koleżanką chodziłyśmy do jej szkoły. Tam miałyśmy lekcje. Podobał mi się mój pierwszy pobyt w Turcji.

  Galeria

Spotkanie młodzieży w Słowacji:
Gymnázium - Spišská Nová Ves
wrzesień-październik 2009r.


Pięcioro uczniów i dwie nauczycielki, uczestniczyło w spotkaniu partnerskim na Słowacji.
Wypowiedź uczestnika spotkania Adama:
Od 28.09 do 02.10 2009 brałem udział w wymianie szkolnej w ramach projektu Comenius. Byłem w Słowacji w mieście Spiska Nova Ves. Poza uczniami i nauczycielami z Polski byli obecni także Niemcy, Holendrzy, Turcy i oczywiście Słowacy. W sumie było około 40 uczestników. Program pobytu był bardzo urozmaicony. Pierwszego dnia, kiedy przyjechaliśmy, poznaliśmy rodziny, u których mieszkaliśmy i spędziliśmy z nimi wieczór. We wtorek przedstawiliśmy uczniom z innych państw nasze projekty. W środę zwiedziliśmy ruiny Spiskiego Zamku. Następnego dnia poszliśmy w góry, a następnie na tak zwane Gulasz – Party. W piątek wyjechaliśmy.
Podczas wyjazdu poznałem wielu ciekawych ludzi z innych państw. Mam nadzieję, że będę utrzymywał z nimi kontakt.

  Galeria

Spotkanie młodzieży w Niemczech:
Gesamtschule - Hüllhorst
kwiecień 2010r.

Kolejne spotkanie za nami... W dniach 26 do 29 kwietnia przeżywaliśmy niezapomniane chwile w Hüllhorst, gdzie odbyło się kolejne (ostatnie w projekcie Let's Entertain You) spotkanie szkół partnerskich.
Kacper opowiada:
Przybyliśmy do Bad Oeynhausen autobusem wcześnie rano, tam przyjechały po nas rodziny, u których mieliśmy nocować. Było trochę czasu, aby się przespać. Potem poszliśmy z naszymi przewodnikami po Niemczech do szkoły zobaczyć jak u nich wyglądają lekcje. Po tym każdy miał czas wolny z rodziną. We wtorek po prezentacjach cała grupa czyli uczniowie z Niemiec, Słowacji, Turcji i Polski pojechała do parku linowego a wieczorem na kręgle.
W środę na początku dnia robiliśmy graffiti o Comeniusie. Później zwiedzaliśmy Hameln- miasto znane z legendy o szczurołapie. W tym mieście zwiedziliśmy również muzeum wytwarzania szkła. Wieczorem wszyscy spotkali się na barbeque u jednej z osób należącej do projektu. W ostatni dzień uczestniczyliśmy w zajęciach w szkole z naszymi opiekunami, gdzie mieliśmy lekcje gotowania. Następnie to, co przygotowaliśmy, zjedliśmy na lunch. Po posiłku na polu golfowym uczyliśmy się grać w golfa. Podczas kolejnego barbeque, oficjalnie zakończyło się spotkanie Comeniusa w Hullhorst. Każdy z nas otrzymał upominek z Hullhorst. Późnym wieczorem wyjechaliśmy do Polski.

  Galeria

Design by flankerds.com