Menu:
menu Strona główna
menu Początki 2005r.
menu Projekt 2012-2014r.
menu Wymiany młodzieży
menu Festiwal
menu Aktualności
Galeria

Linki:
Saint-Saulve FR
Meschede GE
Ciudad Real ES
Gimnazjum nr 3


Współpraca międzynarodowa w latach 2005-2008
Początki udziału w Programie

Od października 2005 r. nasze Gimnazjum rozpoczęło współpracę ze szkołami z zagranicy. Były to placówki z Holandii, Rumunii, Niemiec, Belgii i Turcji. Wszystkie szkoły pracowały nad jednym projektem. Tematyka była związana z nawykami żywieniowymi.
Uczniowie biorący udział we współpracy otrzymali adresy e-mailowe kolegów ze szkół z w/w krajów, z którymi prowadzili kontakt Internetowy.
Uczestnicy projektu wykonywali prace prezentujące ich samych, szkołę i miasto. Prace te zostały wysłane do partnerów. My otrzymaliśmy podobną korespondencję od zagranicznych kolegów. Uczniowie wypełniali ankiety związane z nawykami żywieniowymi, których wyniki były porównywane z wynikami ze szkół partnerskich. Obliczaliśmy BIM (wzrost w stosunku do wagi) każdego ucznia.
Kolejnym zadaniem uczniów, to przeprowadzenie wywiadów z dziadkami na temat nawyków żywieniowych w ich młodości i podzielenie się nowymi informacjami z kolegami z zagranicy.
Czworo uczniów z naszego gimnazjum wzięło udział w wyjeździe do Niemiec na międzynarodowe spotkanie wszystkich szkół pracujących nad projektem. To było nowe doświadczenie, dzięki któremu uczniowie mogą wykazać się swoimi umiejętnościami językowymi, a przede wszystkim poznają osobiście partnerów, z którymi do tej pory kontaktowali się przez Internet.
Pierwszymi Koordynatorkami współpracy międzynarodowej były:
p. Mariola Bucher i p. Aleksandra Szczepanik.

  Galeria

    


Design by flankerds.com